Zacznij od map – marketing geolokalizacyjny

 

Marketing geolokalizacyjny jest ogromną szansą dla małych, lokalnych firm. Coraz częściej jest on przez nie wykorzystywany. Jednak czy jako przedsiębiorca wyciskasz z niego 100% możliwości? Czy bycie dostępnym w Google Maps oraz powiadomienie klientów o Twojej lokalizacji na Facebooku wystarcza? Sprawdź!

Polacy coraz chętniej udostępniają informacje o swojej obecnej lokalizacji – czy to meldując się na Facebooku czy też oznaczając miejsce, w którym aktualnie są, w swoich relacjach na Instagramie.

Dzięki geolokalizacji masz ułatwiony dostęp do swoich potencjalnych klientów. Jeżeli jesteś właścicielem np. restauracji, kwiaciarni czy salonu kosmetycznego, możesz wysłać do swoich klientów spersonalizowaną reklamę lub zachęcić ich do skorzystania ze specjalnego rabatu, który otrzymają po „zameldowaniu się” w Twoim lokalu. Możliwości wykorzystania marketingu geolokalizacyjnego jest wiele, ale na początek warto zacząć od z pozoru najprostszego kroku – pojawienia się na mapach cyfrowych i najpopularniejszych portalach geolokalizacyjnych.

Najpopularniejsze mapy i portale geolokalizacyjne

1. Google Maps

Obecnie jest to najpopularniejsza i najchętniej wykorzystywana przez internautów mapa do znalezienia konkretnego miejsca oraz sprawdzenia dojazdu. Mapa pojawia się przy wynikach wyszukiwania Google. Pozwala użytkownikom na dodanie opinii o firmie, a właścicielowi konta na załączenie wizualizacji swojej siedziby oraz zdjęć.

Tip: jeśli jesteś właścicielem kawiarni bądź restauracji zadbaj o Google Maps przed oficjalnym otwarciem, pozwoli to Twoim gościom oznaczyć Cię w swojej relacji już od pierwszej wizyty.

Marketing geolokalizacyjny – Google Maps

2. Facebook Miejsca i Instagram

Facebook i Instagram dają firmie możliwość promowania się, także w formie oznaczania lokalizacji przez użytkowników portalu. Dzięki tej opcji można „meldować się” w siedzibie danej firmy czy lokalu, a tym samym promować go wśród swoich znajomych.

Marketing geolokalizacyjny – Facebook miejsca

3. Targeo

Jest to druga po Google Maps najchętniej wykorzystywana przez internautów mapa cyfrowa. Dzięki niej można bez problemu wyszukać miejsca oraz adresy firm oraz sprawdzić możliwość dojazdu samochodem, autobusem lub dotarcia pieszo. Dodatkowo firma może umieścić zdjęcie swojej siedziby, a użytkownicy dodać lokalizację do swojej prywatnej mapy.

Marketing geolokalizacyjny – Mapa Targeo

Warto, żeby nasza firma była widoczna również w innych serwisach, takich jak Zumi.pl czy AutoMapa.

5 najważniejszych rzeczy, które zyskasz, dzięki geolokalizacji

Firma będzie bardziej widoczna w internecie, dzięki obecności na mapach cyfrowych oraz w relacjach klientów

Ułatwisz wyszukiwanie Twojej firmy w wyszukiwarce Google, a to właśnie tu przede wszystkim klienci szukają informacji.

Zwiększysz rozpoznawalność i wiarygodność Twojej firmy.

Zdobędziesz rekomendacje swoich klientów – dzięki opiniom, którymi internauci wymieniają się na Facebook’u lub Targeo.

Stworzysz społeczność, która stanie się „twarzą” Twojej firmy i sprawi, że będzie się o niej mówiło, podczas prywatnych spotkań z przyjaciółmi i rodziną.

Geolokalizacja pozwala na „śledzenie” tego, co użytkownicy robią w danym momencie i gdzie przebywają. Te informacje są bardzo cenne i możesz je wykorzystać w pierwszej kolejności do stworzenia spersonalizowanej reklamy. Jeżeli Twoja firma jest obecna na portalu społecznościowym Foursquare, a użytkownik, który znajduje się w pobliżu Twojego lokalu posiada odpowiednią aplikację – możesz poinformować go o specjalnej promocji w restauracji lub w przypadku kwiaciarni o rabacie na bukiet z okazji Dnia Matki. Geolokalizacja daje duże możliwości marketingowe i tylko od Twojej pomysłowości zależy, jak możesz ją wykorzystać do swojej promocji.

 

- NASZE BIURO:


Jarzębinowa 28
21-007 Krępiec

- NASZE BIURO:


Jarzębinowa 28
21-007 Krępiec

- KONTAKT:


tel: 795 590 868
email: info@alento.pl


Biuro czynne jest w godzinach 8:00-16:00.

- ZNAJDZIESZ NAS NA: